ביאוגרפיה מקצועית

הרצאות ותכניות למבוגרים

הרצאות ותכניות למבוגרים.

כללי אמנות האנימציה זוכה בימינו לתחייה עצומת ממדים. הטכנולוגיות החדישות מאפשרות ליצור עושר חזותי כמעט חסר מגבלות. התפתחות המחשב מאפשרת ליוצרים בודדים, ליצור סרטי  אנימציה איכותיים, הכובשים את הפסטיבלים בכל העולם, וזאת - ללא השקעות גדולות  ומעורבות של חברות הפקה. בניגוד משווע לכך- ממעטות  תחנות הטלוויזיה להראות אנימציה איכותית- בין אם משום תחכומה ,או בגלל הטרחה הכרוכה בכך, או משום שאין שם איש המכיר מדיום "אליטיסטי" זה. התוצאה היא שמרבית הקהל הבוגר בעולם (ובישראל) אינו מכיר את נפלאות האנימציה , ורבים חושבים אותה עדיין כמדיום  נחות  לילדים. ההרצאות המוצעות מיועדות להביא לכל דורש- את פניה הלא מוכרות של אמנות האנימציה. הן כוללות הקרנת סרטים קצרים, מרגשים, חכמים, בחלקם מצחיקים, בחלקם מרגשים עד דמעות, ורובם  מדהימים בדרכי עשייתם. ההרצאות מוגשות  בסגנון המיוחד של דודו שליטא, המשלב הקרנת סרטים או קטעי סרטים- עם דברי רקע, הסבר ופרשנות. התוצאה  נראית יותר כמופע מסוגנן  ודינאמי- מאשר כהרצאה. מודל זה נוסה אלפי פעמים במגוון קהלים וגילאים בישראל, וזוכה להצלחה מרובה.

1.  "צחוקים מהסרטים" 

גרסת המבוגרים   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הצחוק האנושי הוא פעולה מורכבת, קשה להגדרה ולאפיון. ספרים רבים ומחקרים מלומדים נכתבו על הנושא.ה תכנית "צחוקים מהסרטים" אינה מתיימרת להקיף את הנושא, אלא לתרום לו נקודת מבט רעננה, מעניינת ומצחיקה בעזרת ההומור החזותי של עולם הסרטים. התכנית כוללת מבחר מרהיב ומסחרר של  מאות קטעי סרטים עם בדיחות חזותיות,  מימי הסרט האילם, ועד ימינו,כולל הסרט המצויר לדורותיו, קטעי טלוויזיה  ופרסומות. ודרכם היא מאפיינת את יחסנו להומור, לזולתנו ולעצמנו.

בעזרת ההומור החזותי, נגלה מה כל-כך מצחיק אותנו בקטעי ה"פספוסים" המרושעים, בבדיחות הסלפסטיק הקלאסיות, ב"הומור השחור" ושאר בדיחות  אכזריות או כואבות. נגלה את הצחוק היצירתי, המפתיע והווירטואוזי. נעמוד על מקור משיכתנו  לבדיחות הארוטיות, הגסות, הוולגריות- ומה מסתתר מאחורי  הבדיחות המתוחכמות ואלה שצריך להסביר אותן. התוכנית לא נועדה רק להצחיק, זהו מפגש עם  אמנות הקולנוע, מזווית בלתי שגרתית, מפגש עם כמה משיאי היצירתיות האנושית ומפגש עם רגשותינו הנסתרים , (לעתים גם מעינינו).

התכנית "צחוקים מהסרטים" מאירה את אמנות הקולנוע מזווית שלא רבים התמודדו אתה, היא עשירה  בגילויים, בהקשרים מפתיעים ובהרבה צחוק בריא .התכנית מתאימה להקרנה לכל גודל קהל, ואף בבית פרטי,  מתאימה למפגשי עובדים בחברות ומפעלים, וגם לאירועים משפחתיים ומפגשי "חוגי בית".(ראה סעיף לתנאי הקרנה)משך התכנית  כ-60-80 דקות. יש גם גרסה "נקייה" לשומרי מסורת.

 

 

 

 

 

2."אנימציה– אמנות ללא הפסקה".. תכנית מבוא והיכרות עם האנימציה המודרנית

האנימציה והקולנוע באו לעולם באותו יום. הקולנוע גדל במהירות והפך ל"אמנות של המאה העשרים" האנימציה, לעומתו, דשדשה, במשך שנים כמדיום אינפנטילי, שולי,  עם עכברים מזמרים וארנבים מאנפפים. בשנים האחרונות- עקב פיתוחים טכנולוגיים כבירים , צמחה האנימציה ביכולותיה, העניקה לקולנוע יכולות רבות שלא היו לו, ולמעשה, השתלטה עליו, תוך שהיא משנה לחלוטין את מעמדה בתרבות האנושית. במקביל להתפתחות זאת, הפכה האנימציה האמנותית לאחד מתחומי האמנות המודרנית המתוחכמים, נועזים והרגישים ביותר- ועם זאת, למרבה הצער והפליאה-  רחוקה מעין הקהל שוחר האמנות. התוכנית ממחישה את כוחה הגדול של האנימציה לספר סיפור,להעביר מסרים,לשנות עמדות, לבדר  וליצור עולם של דמיון וחלום. בתכנית – גילוי עקרונות התפיסה החזותית של "תמונות זזות" היכרות עם סוגי האנימציה המסורתיים - עד מהפיכת המחשב. מהפיכה ששינתה לחלוטין את פני האנימציה והביאה ליכולות  המציבות אותה, כאמור, במחוזות חדשים, שאיש לא העלה אותם  בדמיונו אך לפני שנים מועטות.

התכנית מלווה  בהקרנת מבחר מרהיב של קטעי סרטים./ 90  דקות.

3.אנימציה מול קולנוע- "שונאים סיפור אהבה". על הקשר המורכב בין האנימציה והקולנוע

האנימציה כיום  משולבת לבלי הפרד בקולנוע העולמי, ומאפשרת לו להראות כל דבר שהדמיון האנושי עשוי להמציא- עולמות בדיוניים, מפלצות אימתניות, וצבאות ענק בשחזורים היסטוריים,אדירי ממדים. שילוב זה הוא פרק אחרון ביחסים מורכבים בין שתי האמנויות הקרובות- רחוקות אלה. הקולנוע והאנימציה באו לעולם יחד- עם המצאת מצלמת הקולנוע.    (1895). מאז הן מתקיימות זו לצד זו כשתי אחיות מקנאות, מלגלגות, מעריצות וזקוקות מאד זו לזו. בעקבות חקר מעמיק של יחסי הגומלין בין הקולנוע והאנימציה, חושף דודו שליטא את מערכת היחסים המורכבת בין שתי אמנויות אלה.  האנימטורים לא זכו לכבוד גדול בשנותיו הראשונות של הקולנוע, ונחשבו לאינפנטילים המשחקים  בעכברים וארנבים  משתוללים ומשתטים. האנימטורים, לעומת זאת, שהכירו מקרוב את הכוכבים ההוליוודיים, לא רחשו כבוד רב ל"אלילים הנערצים" שתסריטאי כותב להם מה להגיד, ובמאי מנחה אותם כיצד להתנהג. לא מעט קנאה מוסתרת בבדיחות הארסיות ששיגרו יוצרי האנימציה לעבר אוזניו הארוכות של קלארק גייבל, הקמצנות של צ'פלין, והמאצ'ואיזם של בוגארט.  קנאה על תהילתם ועושרם  לעומת האנונימיות והצניעות בה חיים (עד היום) יוצרי האנימציה. למרות מערכת יחסים יצרית וטעונה זאת- הולכות כיום שתי אמנויות אלה ומשתלבות זו בזו למה שיהיה הקולנוע של העתיד.נ יתן לומר ללא הגזמה שהאנימציה, "האחות הקטנה והבלתי נחשבת", "השתלטה "על הקולנוע המודרני ונותנת לו את עיקר קסמו ועוצמתו הכלכלית.  סרטי ענק כ"שר הטבעות", "הארי פוטר", "מלחמת העולמות" וכמעט כל סרט קולנוע חדש הנעשה כיום-  עושים שימוש חלקי או מאסיבי באנימציה להעברת סיפוריהם המורכבים.

 ההרצאה שזורה בגילויים מפתיעים משעשעים ובעשרות קטעי סרטים מרתקים ונדירים מראשית הקולנוע ועד השכלולים האחרונים של עצם ימינו אלה.

מתאים לחוגי קולנוע,  קורסים  והשתלמויות, ולקהל שוחרי קולנוע המעונינים לגלות מה מסתתר מאחורי מסך הכסף הנוצץ. משך התכנית  90 דקות.

4. "פלאי הטכניקה" / אנימציה ומהפיכת המחשב 

דרך  כבירה עברה האנימציה מאז שנולדה בשלהי המאה ה-19 ועד היום. פיתוחי טכנולוגיות חדשות,הוסיפו עוד ועוד אפשרויות ליצירת תמונה בדרכים מוזרות ומופלאות שהעשירו והרחיבו את דמיונם של היוצרים במדיום האנימציה.כניסת המחשב בשני העשורים האחרונים הכפילה בבת אחת את האפשרויות, ויצרה, עם זאת, בלבול מושגים וטשטוש גבולות לא רק בקהל הצופים, אלא גם בין רבים מהעוסקים בתחום והמנסים לנווט את דרכם בין מגוון האפשרויות האין סופי. מחקר מתמשך שעושה דודו שליטא,  הביא אותו לנסות להשליט סדר והיגיון בבליל יצירתי זה, ולהגיש לקהל הרצאה יחידה בסוגה שכל כוונתה להסביר בפשטות את הדרכים העיקריות כיום ליצירת אנימציה. אין הכוונה להסברים טכניים- אלא להבנה דרך התבוננות, בעקרונות היסוד ליצירת תמונה. הבנת תרומתה של יד האדם, תרומת המצלמה, ותרומת המחשב. ולעומת זאת- ידיעת  מגבלות היד האנושית ומגבלות המחשב. ננסה לצפות - לאן פניה של האנימציה, ואיך מתמזגות כיום כל הטכניקות לכדי עשייה משולבת שלוקחת את הטוב בכל העולמות.

ההרצאה רצופה בצפייה מוסברת בעשרות דוגמאות קצרות מתוך סרטים, רבים מהם  נדירים ומפתיעים. הצבת קטעים אלה  זה לצד זה יוצרת פסיפס נדיר ומרהיב של עושר חזותי, מבהירה את התמונה הכללית באופן שידבר ללבו של   כל שוחר סקרן של אנימציה, קולנוע, צילום, ציור ופיסול. משך ההרצאה  90-120 דקות. ההרצאה  מתאימה לקהל מקצועי ולא מקצועי כאחד. מתאימה לחוגי אמנות, קולנוע, ימי עיון וכיו"ב.

5.  לקראת שכלול ההתבוננות על ההבדל שבין להסתכל לבין לראות.

חוש הראיה נחשב לחשוב ולאמין שבחושינו. "תמונה אחת שווה אלף מילים". אך למעשה זה החוש הניתן ביותר להיות מרומה על ידי מוחנו, ידיעותינו הקדומות, ציפיותינו  ורגשותינו. אנחנו ,אכן, מסתכלים כל העת על סביבותינו, אך האם אנחנו באמת רואים מה נמצא שם?, האם יכולים אנו לסמוך על מה שראינו?התכנית "לקראת שיכלול ההתבוננות", היא  מסע מאלף  שתכליתו להבין ולשכלל את הדרך בה אנו מתבוננים על העולם הסובב אותנו. ניסיונות מרתקים ומשעשעים עם הקהל, מדגימים עד כמה תפישתנו את העולם היא סובייקטיבית ואינה תלויה במה שאנו רואים אלא במה שאנו יודעים ומרגישים.בעזרת מבחר מרהיב של צילומים ישנים וחדשים, ננסה לפענח את שלל המידע הטמון במה שאנו רואים- מבלי שהבחנו בו. ננסה לאתר את הגילויים החזותיים של מצבים אנושיים שונים- עימות, קשר בין אנשים, והרושם הראשוני שאנחנו מקבלים מאדם בלתי מוכר אחרי כמה שניות של מבט. חשבתם פעם מה מנסה לגלות ה"מצלמה הנסתרת"  או ה"פאפאראצ'י" ? חשבתם פעם כמה מניפולציה רגשית יש בצילומי פרסומת, או אפילו בצילום פשוט בעיתון?  כמה מידע  רגשי טעון  מסתתר בתמונות מהאלבום המשפחתי התמים? ועוד שאלות ממין זה.התכנית מציגה גם את ההיבט האסטטי, בעזרת כמה מושגי יסוד בתפישה החזותית- קומפוזיציה, צורה, קצב, טקסטורה וצבע.פרק שלם מוקדש ל-"מידע הנסתר" כגון "שפת הגוף" וביטוייה השונים- החל מתמונות משפחה ועד שפת הגוף של פוליטיקאים ו"מפורסמים" אחרים.תכנית יחידה בסוגה,לקהל אינטליגנטי וסקרן, המחפש דרך חדשה להתבונן בעצמו ובסובבים אותו.משך התכנית-  90-120 דקות.

6.אנימציה למבוגרים בלבד ארוטיקה מצוירת

תכנית מיוחדת לקהל בוגר, משוחרר, המוכן להיפתח לסרטים הנועזים, החכמים והמצחיקים ביותר, בנושא שחשבתם שלא ניתן לחדש בו דבר. התכנית המוצעת כוללת סרטי אנימציה קצרים, איכותיים, חלקם מצחיקים ואף בוטים, חלקם עדינים ומרגשים.  כולם סביב הקשר הארוטי שבין גבר ואישה. יש לזכור- האנימציה – בגלל שפתה המיוחדת, יכולה לתאר את ההוויה הזוגית, הארוטית בדרך שונה לחלוטין מכל מדיום אחר. דרך שיש בה הרבה רגש ותשוקה, אך היא יכולה להימנע מפורנוגרפיה זולה ומניפולטיבית. בגלל רגישות הנושא, ובגלל הבדלי הגישה בין אנשים שונים, ייקבע ההרכב של הסרטים  בתכנית, עם נציגי המזמין, ויוחלט אם לכלול בה רק סרטים מתונים ושמרניים, או גם סרטים משוחררים ונועזים-  ל"מיטיבי לכת". משך התכנית   80-100 דקות.

7.פניני אנימציה .(תכנית בודדת או סדרה)

האנימציה המודרנית, למבוגרים , יצרה סרטים נפלאים, קצרים ברובם (6 דקות עד 30 דקות), הכוללים כמה מהסרטים היותר מרגשים, נועזים, וחכמים שיצרה אמנות הקולנוע. מרבית הסרטים האלה אינם מוכרים לקהל הרחב, וגילויים מהווה ריגוש בפני עצמו לאותם צופים שהיו בטוחים כי אנימציה היא מדיום לילדים . מדובר בסרטים על ההוויה האנושית, על  אהבה, אכזבה, זקנה, משיכה , בדידות, הדרכים הרבות לראות ולהבין את המשפחה ועוד שלל נושאים הנוגעים במורכבות האנושית. התחום הוא גדול ועשיר כים. ניתן להזמין תכנית בודדת, ואף סידרה שלמה, על פי הצרכים וטיב הקהל.

לתיאום קורסים והרצאות ניתן להתקשר או להשאיר הודעה בעמוד יצירת קשר

הרצאות ותכניות למבוגרים.

כללי אמנות האנימציה זוכה בימינו לתחייה עצומת ממדים. הטכנולוגיות החדישות מאפשרות ליצור עושר חזותי כמעט חסר מגבלות. התפתחות המחשב מאפשרת ליוצרים בודדים, ליצור סרטי  אנימציה איכותיים, הכובשים את הפסטיבלים בכל העולם, וזאת - ללא השקעות גדולות  ומעורבות של חברות הפקה. בניגוד משווע לכך- ממעטות  תחנות הטלוויזיה להראות אנימציה איכותית- בין אם משום תחכומה ,או בגלל הטרחה הכרוכה בכך, או משום שאין שם איש המכיר מדיום "אליטיסטי" זה. התוצאה היא שמרבית הקהל הבוגר בעולם (ובישראל) אינו מכיר את נפלאות האנימציה , ורבים חושבים אותה עדיין כמדיום  נחות  לילדים. ההרצאות המוצעות מיועדות להביא לכל דורש- את פניה הלא מוכרות של אמנות האנימציה. הן כוללות הקרנת סרטים קצרים, מרגשים, חכמים, בחלקם מצחיקים, בחלקם מרגשים עד דמעות, ורובם  מדהימים בדרכי עשייתם. ההרצאות מוגשות  בסגנון המיוחד של דודו שליטא, המשלב הקרנת סרטים או קטעי סרטים- עם דברי רקע, הסבר ופרשנות. התוצאה  נראית יותר כמופע מסוגנן  ודינאמי- מאשר כהרצאה. מודל זה נוסה אלפי פעמים במגוון קהלים וגילאים בישראל, וזוכה להצלחה מרובה.

1.  "צחוקים מהסרטים" 

גרסת המבוגרים   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הצחוק האנושי הוא פעולה מורכבת, קשה להגדרה ולאפיון. ספרים רבים ומחקרים מלומדים נכתבו על הנושא.ה תכנית "צחוקים מהסרטים" אינה מתיימרת להקיף את הנושא, אלא לתרום לו נקודת מבט רעננה, מעניינת ומצחיקה בעזרת ההומור החזותי של עולם הסרטים. התכנית כוללת מבחר מרהיב ומסחרר של  מאות קטעי סרטים עם בדיחות חזותיות,  מימי הסרט האילם, ועד ימינו,כולל הסרט המצויר לדורותיו, קטעי טלוויזיה  ופרסומות. ודרכם היא מאפיינת את יחסנו להומור, לזולתנו ולעצמנו.

בעזרת ההומור החזותי, נגלה מה כל-כך מצחיק אותנו בקטעי ה"פספוסים" המרושעים, בבדיחות הסלפסטיק הקלאסיות, ב"הומור השחור" ושאר בדיחות  אכזריות או כואבות. נגלה את הצחוק היצירתי, המפתיע והווירטואוזי. נעמוד על מקור משיכתנו  לבדיחות הארוטיות, הגסות, הוולגריות- ומה מסתתר מאחורי  הבדיחות המתוחכמות ואלה שצריך להסביר אותן. התוכנית לא נועדה רק להצחיק, זהו מפגש עם  אמנות הקולנוע, מזווית בלתי שגרתית, מפגש עם כמה משיאי היצירתיות האנושית ומפגש עם רגשותינו הנסתרים , (לעתים גם מעינינו).

התכנית "צחוקים מהסרטים" מאירה את אמנות הקולנוע מזווית שלא רבים התמודדו אתה, היא עשירה  בגילויים, בהקשרים מפתיעים ובהרבה צחוק בריא .התכנית מתאימה להקרנה לכל גודל קהל, ואף בבית פרטי,  מתאימה למפגשי עובדים בחברות ומפעלים, וגם לאירועים משפחתיים ומפגשי "חוגי בית".(ראה סעיף לתנאי הקרנה)משך התכנית  כ-60-80 דקות. יש גם גרסה "נקייה" לשומרי מסורת.

 

 

 

2."אנימציה– אמנות ללא הפסקה".. תכנית מבוא והיכרות עם האנימציה המודרנית

האנימציה והקולנוע באו לעולם באותו יום. הקולנוע גדל במהירות והפך ל"אמנות של המאה העשרים" האנימציה, לעומתו, דשדשה, במשך שנים כמדיום אינפנטילי, שולי,  עם עכברים מזמרים וארנבים מאנפפים. בשנים האחרונות- עקב פיתוחים טכנולוגיים כבירים , צמחה האנימציה ביכולותיה, העניקה לקולנוע יכולות רבות שלא היו לו, ולמעשה, השתלטה עליו, תוך שהיא משנה לחלוטין את מעמדה בתרבות האנושית. במקביל להתפתחות זאת, הפכה האנימציה האמנותית לאחד מתחומי האמנות המודרנית המתוחכמים, נועזים והרגישים ביותר- ועם זאת, למרבה הצער והפליאה-  רחוקה מעין הקהל שוחר האמנות. התוכנית ממחישה את כוחה הגדול של האנימציה לספר סיפור,להעביר מסרים,לשנות עמדות, לבדר  וליצור עולם של דמיון וחלום. בתכנית – גילוי עקרונות התפיסה החזותית של "תמונות זזות" היכרות עם סוגי האנימציה המסורתיים - עד מהפיכת המחשב. מהפיכה ששינתה לחלוטין את פני האנימציה והביאה ליכולות  המציבות אותה, כאמור, במחוזות חדשים, שאיש לא העלה אותם  בדמיונו אך לפני שנים מועטות.

התכנית מלווה  בהקרנת מבחר מרהיב של קטעי סרטים./ 90  דקות.

3.אנימציה מול קולנוע- "שונאים סיפור אהבה". על הקשר המורכב בין האנימציה והקולנוע

האנימציה כיום  משולבת לבלי הפרד בקולנוע העולמי, ומאפשרת לו להראות כל דבר שהדמיון האנושי עשוי להמציא- עולמות בדיוניים, מפלצות אימתניות, וצבאות ענק בשחזורים היסטוריים,אדירי ממדים. שילוב זה הוא פרק אחרון ביחסים מורכבים בין שתי האמנויות הקרובות- רחוקות אלה. הקולנוע והאנימציה באו לעולם יחד- עם המצאת מצלמת הקולנוע.    (1895). מאז הן מתקיימות זו לצד זו כשתי אחיות מקנאות, מלגלגות, מעריצות וזקוקות מאד זו לזו. בעקבות חקר מעמיק של יחסי הגומלין בין הקולנוע והאנימציה, חושף דודו שליטא את מערכת היחסים המורכבת בין שתי אמנויות אלה.  האנימטורים לא זכו לכבוד גדול בשנותיו הראשונות של הקולנוע, ונחשבו לאינפנטילים המשחקים  בעכברים וארנבים  משתוללים ומשתטים. האנימטורים, לעומת זאת, שהכירו מקרוב את הכוכבים ההוליוודיים, לא רחשו כבוד רב ל"אלילים הנערצים" שתסריטאי כותב להם מה להגיד, ובמאי מנחה אותם כיצד להתנהג. לא מעט קנאה מוסתרת בבדיחות הארסיות ששיגרו יוצרי האנימציה לעבר אוזניו הארוכות של קלארק גייבל, הקמצנות של צ'פלין, והמאצ'ואיזם של בוגארט.  קנאה על תהילתם ועושרם  לעומת האנונימיות והצניעות בה חיים (עד היום) יוצרי האנימציה. למרות מערכת יחסים יצרית וטעונה זאת- הולכות כיום שתי אמנויות אלה ומשתלבות זו בזו למה שיהיה הקולנוע של העתיד.נ יתן לומר ללא הגזמה שהאנימציה, "האחות הקטנה והבלתי נחשבת", "השתלטה "על הקולנוע המודרני ונותנת לו את עיקר קסמו ועוצמתו הכלכלית.  סרטי ענק כ"שר הטבעות", "הארי פוטר", "מלחמת העולמות" וכמעט כל סרט קולנוע חדש הנעשה כיום-  עושים שימוש חלקי או מאסיבי באנימציה להעברת סיפוריהם המורכבים.

 ההרצאה שזורה בגילויים מפתיעים משעשעים ובעשרות קטעי סרטים מרתקים ונדירים מראשית הקולנוע ועד השכלולים האחרונים של עצם ימינו אלה.

מתאים לחוגי קולנוע,  קורסים  והשתלמויות, ולקהל שוחרי קולנוע המעונינים לגלות מה מסתתר מאחורי מסך הכסף הנוצץ. משך התכנית  90 דקות.

4. "פלאי הטכניקה" / אנימציה ומהפיכת המחשב 

דרך  כבירה עברה האנימציה מאז שנולדה בשלהי המאה ה-19 ועד היום. פיתוחי טכנולוגיות חדשות,הוסיפו עוד ועוד אפשרויות ליצירת תמונה בדרכים מוזרות ומופלאות שהעשירו והרחיבו את דמיונם של היוצרים במדיום האנימציה.כניסת המחשב בשני העשורים האחרונים הכפילה בבת אחת את האפשרויות, ויצרה, עם זאת, בלבול מושגים וטשטוש גבולות לא רק בקהל הצופים, אלא גם בין רבים מהעוסקים בתחום והמנסים לנווט את דרכם בין מגוון האפשרויות האין סופי. מחקר מתמשך שעושה דודו שליטא,  הביא אותו לנסות להשליט סדר והיגיון בבליל יצירתי זה, ולהגיש לקהל הרצאה יחידה בסוגה שכל כוונתה להסביר בפשטות את הדרכים העיקריות כיום ליצירת אנימציה. אין הכוונה להסברים טכניים- אלא להבנה דרך התבוננות, בעקרונות היסוד ליצירת תמונה. הבנת תרומתה של יד האדם, תרומת המצלמה, ותרומת המחשב. ולעומת זאת- ידיעת  מגבלות היד האנושית ומגבלות המחשב. ננסה לצפות - לאן פניה של האנימציה, ואיך מתמזגות כיום כל הטכניקות לכדי עשייה משולבת שלוקחת את הטוב בכל העולמות.

ההרצאה רצופה בצפייה מוסברת בעשרות דוגמאות קצרות מתוך סרטים, רבים מהם  נדירים ומפתיעים. הצבת קטעים אלה  זה לצד זה יוצרת פסיפס נדיר ומרהיב של עושר חזותי, מבהירה את התמונה הכללית באופן שידבר ללבו של   כל שוחר סקרן של אנימציה, קולנוע, צילום, ציור ופיסול. משך ההרצאה  90-120 דקות. ההרצאה  מתאימה לקהל מקצועי ולא מקצועי כאחד. מתאימה לחוגי אמנות, קולנוע, ימי עיון וכיו"ב.

5.  לקראת שכלול ההתבוננות על ההבדל שבין להסתכל לבין לראות.

חוש הראיה נחשב לחשוב ולאמין שבחושינו. "תמונה אחת שווה אלף מילים". אך למעשה זה החוש הניתן ביותר להיות מרומה על ידי מוחנו, ידיעותינו הקדומות, ציפיותינו  ורגשותינו. אנחנו ,אכן, מסתכלים כל העת על סביבותינו, אך האם אנחנו באמת רואים מה נמצא שם?, האם יכולים אנו לסמוך על מה שראינו?התכנית "לקראת שיכלול ההתבוננות", היא  מסע מאלף  שתכליתו להבין ולשכלל את הדרך בה אנו מתבוננים על העולם הסובב אותנו. ניסיונות מרתקים ומשעשעים עם הקהל, מדגימים עד כמה תפישתנו את העולם היא סובייקטיבית ואינה תלויה במה שאנו רואים אלא במה שאנו יודעים ומרגישים.בעזרת מבחר מרהיב של צילומים ישנים וחדשים, ננסה לפענח את שלל המידע הטמון במה שאנו רואים- מבלי שהבחנו בו. ננסה לאתר את הגילויים החזותיים של מצבים אנושיים שונים- עימות, קשר בין אנשים, והרושם הראשוני שאנחנו מקבלים מאדם בלתי מוכר אחרי כמה שניות של מבט. חשבתם פעם מה מנסה לגלות ה"מצלמה הנסתרת"  או ה"פאפאראצ'י" ? חשבתם פעם כמה מניפולציה רגשית יש בצילומי פרסומת, או אפילו בצילום פשוט בעיתון?  כמה מידע  רגשי טעון  מסתתר בתמונות מהאלבום המשפחתי התמים? ועוד שאלות ממין זה.התכנית מציגה גם את ההיבט האסטטי, בעזרת כמה מושגי יסוד בתפישה החזותית- קומפוזיציה, צורה, קצב, טקסטורה וצבע.פרק שלם מוקדש ל-"מידע הנסתר" כגון "שפת הגוף" וביטוייה השונים- החל מתמונות משפחה ועד שפת הגוף של פוליטיקאים ו"מפורסמים" אחרים.תכנית יחידה בסוגה,לקהל אינטליגנטי וסקרן, המחפש דרך חדשה להתבונן בעצמו ובסובבים אותו.משך התכנית-  90-120 דקות.

6.אנימציה למבוגרים בלבד ארוטיקה מצוירת

תכנית מיוחדת לקהל בוגר, משוחרר, המוכן להיפתח לסרטים הנועזים, החכמים והמצחיקים ביותר, בנושא שחשבתם שלא ניתן לחדש בו דבר. התכנית המוצעת כוללת סרטי אנימציה קצרים, איכותיים, חלקם מצחיקים ואף בוטים, חלקם עדינים ומרגשים.  כולם סביב הקשר הארוטי שבין גבר ואישה. יש לזכור- האנימציה – בגלל שפתה המיוחדת, יכולה לתאר את ההוויה הזוגית, הארוטית בדרך שונה לחלוטין מכל מדיום אחר. דרך שיש בה הרבה רגש ותשוקה, אך היא יכולה להימנע מפורנוגרפיה זולה ומניפולטיבית. בגלל רגישות הנושא, ובגלל הבדלי הגישה בין אנשים שונים, ייקבע ההרכב של הסרטים  בתכנית, עם נציגי המזמין, ויוחלט אם לכלול בה רק סרטים מתונים ושמרניים, או גם סרטים משוחררים ונועזים-  ל"מיטיבי לכת". משך התכנית   80-100 דקות.

7.פניני אנימציה .(תכנית בודדת או סדרה)

האנימציה המודרנית, למבוגרים , יצרה סרטים נפלאים, קצרים ברובם (6 דקות עד 30 דקות), הכוללים כמה מהסרטים היותר מרגשים, נועזים, וחכמים שיצרה אמנות הקולנוע. מרבית הסרטים האלה אינם מוכרים לקהל הרחב, וגילויים מהווה ריגוש בפני עצמו לאותם צופים שהיו בטוחים כי אנימציה היא מדיום לילדים . מדובר בסרטים על ההוויה האנושית, על  אהבה, אכזבה, זקנה, משיכה , בדידות, הדרכים הרבות לראות ולהבין את המשפחה ועוד שלל נושאים הנוגעים במורכבות האנושית. התחום הוא גדול ועשיר כים. ניתן להזמין תכנית בודדת, ואף סידרה שלמה, על פי הצרכים וטיב הקהל.